Obec Verušičky
ObecVerušičky

Vítejte na našich nových webových stránkách!

Policie Karlovarského kraje vytvořila projekt na domácí násilí

Tak jako každý rok vytvořili policisté z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje nový projekt financovaný z rezortního Programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality. Jednou z hlavních priorit bylo řešení problému násilí v rodinách, ke kterému vzhledem k dlouhodobé sociální izolaci dětí, „home office“, distanční výuce a oslabování sociálních vazeb vlivem protikoronavirových opatření mohlo v tomto období docházet.

Nejběžnějším úkazem je násilí mezi rodiči, jehož jsou děti bohužel často svědky. Určitá část rodičů však vykazuje známky násilí i vůči dětem.

Děti pak vyrůstají v toxickém prostředí s domněnkou, že se jedná o běžný stav – tedy, že je toto jednání „normální“. Tento vzorec a problémy s tím spojené si pak s sebou nesou dál do života ať už v podobě agresorů, obětí či jako ti, kteří jsou násilím „poznamenaní“.

Poznamenaní v tom slova smyslu, že si vytváří obrazce a hodnoty, které se v budoucnu mohou projevit jako problémy v chápání okolního světa, lidí v něm a sebe sama.

Proto oddělení tisku a prevence vytvořilo projekt s názvem „Bezpečně doma“, který cílí na žáky prvního stupně základních škol a snaží se dětem nastínit, jak takové násilí může probíhat, jak ho poznat a především jak se proti němu bránit.

Obsah článku byl zkopírován ze stránek Policie ČR. Celý článek najdete na stránkách Policie ČR.

Datum vložení: 23. 11. 2022 0:00
Datum poslední aktualizace: 23. 12. 2022 14:40
Autor: Petr Kvasnička

Obecní úřad

Pondělí: 7:00  - 17:00
Úterý:     7:00  - 15:30
Středa:   7:00  - 17:00
Čtvrtek: 7:00  - 15:30
Pátek:     zavřeno

Polední pauza : 11,30 - 12:30

Záchranný kruh

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

O svaté Anselmeně semeno do země.